Cestovanie do USA sa nezaobíde bez nakupovania. Spojené štáty americké sú priam preslávené skvelými značkovými obchodmi, obrovskými outletmi, neuveriteľnými zľavami. Zatiaľ čo zarytí milovníci slobody a cestovania mieria do USA najmä za poznaním, nákupní maniaci prezývaní aj shoppaholici, priam pachtia za výpredajmi a úžasnými kusmi oblečenia, ktoré nemôžu chýbať v ich šatníku. Veď samotní Američania milujú nakupovanie, kupujú skoro stále a všetko čo im príde pod ruku. Vo výpredajových obdobiach ako napríklad počas sviatku Black Friday sa dlhé rady netrpezivých zákazníkov tvoria pred zatvorenými dverami obchodu uprostred hlbokej noci a dychtivo očakávajú ranné otvorenie, a ako rozbúrená vlna oceánu vpadnú do obchodu.

Aj Vy túžite po amerických nákupoch, stačí ak si zabezpečíte cestovné povolenie ESTA viza, letenky a už ste v USA.

Čo je to Outlet?

Outlet predstavuje obrovský komplex pozostávajúci z množstva obchodov rôznych značiek. Na rozdiel od iných obchodov tu nájdete odlišné ceny, omnoho nižšie, niekedy priam až neuveriteľné. Outlet sa nachádza spravidla mimo mesta alebo na jeho okraji. Avšak okrem toho, že sa tam môžete dostať aj autom, častokrát tam chodia aj špeciálne autobusy. My by sme Vám v tomto článku chceli predstaviť najznámejšie outlety v USA, ktoré by ste nemali obísť.

Wrentham Village Premium Outlets – Wrentham, Massachusetts

Necelých 40 míľ na juh od Bostonu (cca 40 min. jazdy autom) sa nachádza outlet dedina Wrentham Village Premium. Pozostáva z približne 150 obchodov. A aké značky tu nájdete? Nechýba tu elegantná značka Lacoste, Under Armour, Tommy Hilfiger, trblietavý Swarovski či športová značka Gap.

San Francisco Premium Outlets – Livermore, Kalifornia

Približne 40 míľ na východ od svetovo známeho mesta San Francisco (cca 50 min. jazdy autom) sa nachádza San Francisco Premium Outlets. Tu nájdete približne 120 obchodov vrátane značky obľúbených kufrov Samsonite, potom True Religion, Burberry, či Prada.

Sawgrass Mills Outlet – Sunrise, Florida

Necelých 40 míľ na juh od slnečného mesta Miami (cca 45. min. jazdy autom) nájdete najväčší outlet v USA. Pozostáva z neuveriteľných viac než 350 obchodov. Nájdete tu takmer všetko na čo si len spomeniete, od najbežnejších domácich potrieb, až po tie najdrahšie značkové obchody, v ktorých sa Vám zo súm budú prevracať oči. Nechýba Polo, Ralph Lauren, či Gucci.

Las Vegas North Premium Outlets – Las Vegas, Nevada

Čo by to bolo za Las Vegas bez outletu? Samozrejme aj pri návšteve tohto hazardného mestá sa bez nákupov nezaobídete. Cca 1,5 míle od centra mesta sa nachádza Las Vegas North Premium Outlets, ktorý sa môže pochváliť s približne 140 obchodmi vrátane Adidas, Guess, Calvin Klein.

Philadelphia Premium Outlets – Pottstown, Pensylvánia

Štát Pensylvánia sa môže pochváliť s Philadelphia Premium Outlets, ktorý sa nachádza v meste Pottstown. Outlet nájdete necelých 40 míľ južne od historického mesta Philadelphia (cca 50 min. jazdy autom). A aké značky v ňom nájdete? Gap, Nike, Burberry a ďalších približne 120 obchodov.

Woodbury Common Premium Outlets – Central Valley, New York

A na záver sme si nechali čerešničku na torte, mesto ktoré nikdy nespí. Samozrejme aj „veľké jablko“ nesmie byť bez outletu. Woodbury Common Premium Outlets sa nachádza približne 50 míľ na sever od Manhattanu (cca hodinu cesty autom). Tu je k dispozícii viac ako 200 obchodov, taktiež so širokým zameraním. Nájdete tu nielen značkové oblečenie ako napríklad Prada a Tommy Hilfiger, ale aj elektroniku a reštaurácie.

V USA si každý príde na svoje a určite ani Vy neodídete s prázdnym kufrom. Skôr budete mať problém pri ceste späť ho zavrieť. Takže, keď si kúpite letenky smerujúce do Ameriky, zabezpečíte cestovné povolenie Esta Visa, kúpte si aj veľký kufor a zabaľte si do neho len nevyhnutné veci, ostatné si kúpite bez problémov za veľkou mlákou.