USA je domovom 59 chránených oblastí, ktoré sú klasifikované ako národné parky. Hoc je USA známa ako krajina plná mrakodrapov, ešte stále tu nájdete množstvo prírodných krás, ktoré jednoducho musíte pri cestovaní do USA navštíviť. Sú to miesta, ktorá sa dajú opísať, alebo vyfotografovať, ale ten úžasný pocit voľnosti a energie prírody zažijete len na vlastnej koži! A preto si zabezpečte ESTA Usa a vydajte sa na cestu spoznávania ešte stále nedotknutej prírody, ktorá Vás jednoducho očarí!

Yosemite

Najnavštevovanejším miestom tohto parku je bezpochyby Yosemite Valley. Ak sa tu už raz dostanete, odporúčame Vám ale aj Artst Point, miesto ktoré Vám doslova vyrazí dych. Netreba vynechať ani vodopád Bridalveil Fall, ktorý predstavuje najvyšší vodopád na území Severnej Ameriky. Avšak necestujte tu počas leta, pretože vtedy vodopád „spí“. Je totiž vyschnutý a po skalách steká minimum vody.

Sequoia

Preneste sa do sveta obrov, kde sa budete cítiť ako trpaslík. Nebojte sa, nepotrebujete čarovné fazuľky. Sekvojovce sú obrovské stromy, ktoré sú medzi drevinami bezpochyby označované ako „mamuty“. Predstavujú najväčšie stromy na svete, ktorým vládne obrovský pán generál Sherman, ten najmohutnejší, ktorému sa odhaduje úctyhodných 2700 rokov. Jeho obvod je 24 m. a výška 83 m. Tento park je druhým najväčším v USA.

Grand Canyon

Gran Canyon sme už v našich blogoch raz spomínali, ale musíme sa k nemu vrátiť. Je to jednoducho skvost s pomedzi národných parkov. Delí sa na južný a severný okraj, ktoré patria medzi obľúbené turistické ciele. Gran Canyon si môžete pozrieť z hora aj z dola! Ak sa túžite stať aspoň na chvíľu vtákom, zabezpečte si let helikoptérou ponad Gran Canyon, upozorňujeme že to bude finančne omnoho náročnejšie ako by ste sa zostali pozerať na kaňon z jeho okraja. Pre vyznávačov turistiky, je tu možnosť zostup na jeho dno. Ale majte na pamäti, čím nižšie zostupujete, tým sa teplota vzduchu zväčšuje. Ide o náročný zostup, ktorý nie je vhodný pre každého.

Yellowstone

Prvý a teda najstarší národný park na území USA. Mnohým známi vďaka veselému medveďovi v klobúku, Yogimu, ktorému vždy robí spoločnosť Bubu. Hoc sú Yogi a Bubu len kreslené postavičky z obľúbenej rozprávky, nenechávajte jedlo mimo špeciálnych schránok. Pretože to by prilákalo ozajstné medvede, ktoré nebudú priateľské a prítulne ako Yogi. Nachádza sa tu množstvo gejzírov a najobľúbenejší je „Starý spoľahlivec“, ktorý sa preberie k životu každých 90 min. a vystrekuje až do výšky 36 m.

Zion

Utah je domovom krásneho parku Zion. Nájdete tu všetko, jaskyne, skalnaté steny, údolia, divoké rieky, nádherné lúky. Ak nemáte strach z výšok, určite Vám odporúčame Angle’s Landing, ale nezabúdajte na dobrú turistickú obuv, pretože sa zapotíte približne na 5 hodín. V kaňone Petroglyph nájdete obrazy vydlabané do skál, tzv. petroglyfy. Autormi sú prapôvodní obyvatelia tejto zeme.

Bryce Canyon

Síce oproti ostatným národnom parkom, pôsobí kvôli svojej veľkosti zakríknuto, je unikátny. Pri jeho návšteve, nebudete vedieť kedy žmurkať, brány striedajú oblúky, stĺpy, a rôzne iné skalnaté tvary. Vďaka jeho veľkosti ho bez problémov prejdete a dôkladne poobdivujete za jeden deň. Mnohí návštevníci tu strávia aj noc, kedy tma pohltí krajinu a miesto ako z rozprávky bude osvetľovať tisíc hviezd.

ESTA Viza Vám otvorí bránu aj k prírodným krásam USA a preto si ich určite nenechajte ujsť a naplánujte si dobrodružný výlet do týchto dych berúcich národných parkov.

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen.