Možno si hovoríte: „Veď je len január, prečo mám už teraz plánovať dovolenku?“ Avšak my sme našli hneď niekoľko dôvodov prečo sa pustiť do hľadanie leteniek a ubytovania už teraz a začať písať itinerár. Prečítajte si náš článok a možno si aj vy poviete, že teraz je ten správny čas!

1. Dôvod: Lacné letenky

Cestovanie do USA sa spája s leteckou dopravou. Vo všeobecnosti v leteckom svete platí pravidlo: „s blížiacim sa termínom rastú ceny leteniek“. Cena leteniek sa mení a stúpa. Áno, síce môžete natrafiť aj na skvelé akciové letenky, ale kupovanie leteniek na rýchlo je niekedy ťažké skombinovať aj s voľným časom či so zabezpečením ubytovania. A preto ak chcete ušetriť, pokojne si vybrať viacero termínov a nakoniec zvoliť jeden ten najvhodnejší, určite Vám odporúčame kupovať letenky s dostatočným odstupom času a najmä ak chcete cestovať do USA počas leta. Leto je atraktívnou sezónou na cestovanie, a preto netreba váhať nad letenkami.

2. Dôvod: Široký výber ubytovania

Tie najlepšie a najvýhodnejšie ubytovacie zariadenia majú izby vypredané veľmi rýchlo. Ak chcete ušetriť, mať kvalitné služby a aj atraktívnu polohu, tak bookujte. Možno nájdete množstvo hotelov s úžasnými službami, ale máloktoré z nich budú za rozumnú cenu. Samozrejme za všetko sa platí, ale určite nájdete lacnejšie voľné izby v januári ako mesiac pred ubytovaním počas leta.

3. Dôvod: Čas na zabezpečenie dokumentov

Do USA sa nedostanete len tak. Potrebujete biometrický cestovný pas, víza alebo cestovné povolenie esta. Ak sa rozhodnete vydať do USA s účelom poznávania a cestovania a nezdržíte sa na území Spojených štátov amerických dlhšie ako 90 dní, bude Vám stačiť cestovné povolenie ESTA. Toto povolenie získate rýchlo a jednoducho vyplnením online formuláru. Avšak aj to zoberie nejaký čas a nie je na 100% isté, či ho dostanete, preto si ho vybavujte v predstihu. Aj vybavenie pasu trvá štandardne niekoľko týždňov, ak si nepriplatíte za rýchle vybavenie. Ale načo zbytočne platiť.

4. Dôvod: Množstvo času na itinerár

Ak už ste sa rozhodli cestovať do USA, treba vidieť a zažiť toho čo najviac a na to je potrebný dôkladný itinerár. Podrobný plán o tom aké mesto máte v pláne navštíviť, akú pamiatku vidieť, otváracie hodiny, odporúčania na reštaurácie, zabezpečenie vozidla a pod. Aby sme vám dopomohli, viacero odporúčaní nájdete aj u nás na blogu.

5. Dôvod: Čas na cestovateľské nadšenie

Ak si zabezpečíte oddychovú dovolenku alebo poznávací – dobrodružný výlet ešte teraz v januári a pocestujete napr. počas leta, máte množstvo času na cestovateľské nadšenie a tešenie sa. Cestovateľský duch Vás opantá a Vy budete v duchu odpočítavať dni do odletu.

6. Dôvod: Výborná nálada aj v zlom počasí

Je január a človek sa akosi nemá na čo tešiť. Sviatky a vianočná dovolenka je už len spomienkou, zababušení sa brodíme snehom a v práci ten čas plynie pomaly. Ak sa rozhodnete plánovať dovolenku či výlet v januári, zlepší sa Vám nálada, a teda aj pohľad na svet. Zatiaľčo za oknami dáva najavo svoju silu tuhá zima a mráz, Vás pri srdiečku bude hriať skvelý pocit, čo Vás o pár mesiacov čaká. Popri práci si môžete predstavovať čo všetko uvidíte a hneď Vám to pôjde rýchlejšie.

Zabezpečte si letenky, ubytovanie a cestovné povolenie ESTA viza a tešte sa na svoju vysnívanú americkú dovolenku už teraz!